Dvojčata Jitka a Květa Válovy představovaly zcela svébytný fenomén českého výtvarného umění. Akademické malířky, vzdělané na UMPRUM v ateliéru Emila Filly, nikdy nepřistoupily na imperativ doby a odmítaly propagovat duch převládajícího socialistického realismu. Po většinu druhé poloviny 20. století proto tvořily v ústraní domu č. p. 6 v Bendlově ulici na Kladně, který jim poskytl útočiště i jako neoficiální výstavní prostor a místo pro rozpravy.
Dům sester Válových / galerie Uhelný mlýn, Libčice nad Vltavou
Festival m³ / Umění v prostoru / Mezi meziprostory
Realita nádražních budov, železničních tratí a jejich okolí spoluvytváří na první pohled zřetelné mantinely základu konceptu letošního ročníku Festivalu m3 – Umění v prostoru. V jejich bezprostředním sousedství okamžitě vyvstávají významové roviny – sociální, politicko-estetická, architektonická, historická, urbanistická, ekologická.
kurátorka Galerie Mayrau / Vinařice u Kladna / 2002 - 2010
Galerie Mayrau fungovala v letech 2002-2010. Program byl pod vedením umělkyně-kurátorky Dagmar Šubrtové spjatý s bývalým hornickým skanzenem dolu Mayrau ve Vinařicích u Kladna. V roce 2002 zde vznikla nová galerie současného umění konkrétně v areálu bývalé Vojtěšské huti pod patronací občanského sdružení Arteum, které organizuje kulturní aktivity s připomínkou industriální historie Kladenska.
kurátorka Galerie Makráč / 2001 - 2020
„Dá se mluvit přímo o éře Makrokoulí či Makráče, jak jsme důvěrně říkali, a až se jednou bude psát historie nekonformního výtvarnictví v Čechách 80.let, dostane tam náš milý Makráč velmi čestné místo." Tuto větu napsal v článku Zakázané umění 1. publikovaném v polovině devadesátých let ve Výtvarném umění Jaromír Zemina. Galerie na chodbě Ústavu makromolekulární chemie AV ČR se stala - jak Zemina předpovídal - nejen legendárním výstavním prostorem, ale také místem, kde se výstavy kontinuálně pořádají dodnes.